Suur võitlus valguse ja pimeduse vahel – Ellen G. White

5.50 7.00 

Raamat “Suur võitlus” on ülevaade ristikoguduse ajaloost, mille esitrükk ilmus Ameerika Ühendriikides juba 1888. aastal, pealkirjaga The Great Controversy Between Christ and Satan.

Niisiis pühendub raamatu sisu võitlusele  Kristuse ja Saatana vahel.

Raamat algab antiikaja üheks maailmaimeks peetud Jeruusalemma templi hävitamise kirjeldamisega 70-ndal aastal p. Kr.; räägib seejärel kristlaste tagakiusamisest Rooma keisririigis ning pikal vaimuliku pimeduse ajastul – keskajal. Peale usupuhastuse kirjeldamise Saksamaal on raamatus juttu reformatsioonist Inglismaal, Tšehhimaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Madalmaades ja Skandinaavias. Tähelepanuväärne on peatükk “Piibel ja Prantsuse Revolutsioon.” Seejärel avaneb pilt Ameerika Ühendriikide kujunemisest usuvabaduse kantsiks ja sealt alguse saavatest ülemaailmsetest äratusliikumistest. Raamatu teeb eriliselt väärtuslikuks selles käsitletav usupuhasutse jätkumine 19. sajandil.

Kiriku ajalugu jälgides ja uute koguduste tekkepõhjusi nähes saame vastuse küsimusele: Miks on maailmas nii palju erinevaid kristlikke kogudusi?

Ajalooliste osade vahele on autor paigutanud peatükid Piibli põhiõpetustest. Neist leiame vastuse küsimustele: Kas on elu pärast surma? Kui Jumal on olemas, miks peavad head inimesed kannatama! Kas Jumala käsk on muutumatu?

Raamatu viimased peatükid toovad meie silmade ette Piibli Ilmutusraamatu prohvetikuulutustes etteöeldud dramaatilised tulevikustseenid, hea ja kurja vahelise võitluse finaali nn. Harmagedooni lahingu ning Jeesuse Kristuse tagasituleku kirjelduse. Lõpuread avavad meie ees uue maailmajastu uueksloodud maal.

Maailm ligineb kõikide aegade suurimale kriisile. Keegi ei jää selles võitluses pealtvaatajaks. Ainult põhjalikud teadmised Piibli õpetustest teevad meid võimelisteks väljuma katsumustest võitjatena.

Sisukord:
Jeruusalemma hävitamine
Tagakiusamine esimestel sajanditel
Vaimuliku pimeduse ajastu
Valdeslased
John Wyclif
Hus ja Hieronymus
Lutheri lahkulöömine Roomast
Luther Riigipäeva ees
Usupuhastaja Šveitsist
Reformatsiooni edu Saksamaal
Vürstide protest
Reformatsioon Prantsusmaal

Puhasta

Kirjeldus

  • Suur võitlus valguse ja pimeduse vahel
  • Autor: Ellen G. White
  • Kujundaja: Anneli Aarma
  • Kirjastus: SP Adventistide Kogudus
  • Aasta: 1990
  • Lehtede arv: 523
  • Tavaformaat, kõvade kaantega ning ümbrispaberiga köide
  • Seisukord: tutvuge pakutavate variatsioonidega

Lisainfo

Kaal 350 g
Mõõtmed 21 × 15 × 5 cm
Variatsioonid

Uus, Kasutatud, Katkine kaas

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.