Teavitused

Teavitused

26.03.2021

Smartposti pühadeaegne graafik

Reede, 2. aprill
Toimub pakiautomaatide teenindamine, samuti teenindab kodukuller.

Laupäev, 3. aprill
Toimub pakiautomaatide teenindamine, samuti teenindab kodukuller.

Pühapäev, 4. aprill
Toimub pakiautomaatide teenindamine.  

NB! Seoses vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega, mistõttu pakimahud on järsult tõusnud, ei garanteeri Smartpost alates 15. märtsist 2021 SmartEXPRESS teenust. Anname endast parima, et pakid jõuaksid võimalikult kiiresti saajateni.
Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

23.03.2021

Riigipühadel puhkavad ka Omniva töötajad ja seetõttu palume Teil aprilli alguses arvestada tavapärasest pikema saadetiste kohalejõudmise ajaga. 

Eesti-sisesel pakkide saatmisel tuleb arvestada, et 2. aprillil ehk suurel reedel ei toimu pakiautomaatide täitmist ja tühjendamist ning kullerkorjeid ega -väljastusi. Samuti on suletud kõik postkontorid.

  • 2. ja 3. aprillil pakiautomaadist teele pandud saadetised jõuavad sihtpakiautomaati alates 5. aprillist. 
  • 4. aprillil pakiautomaadist teele pandud saadetised jõuavad sihtpakiautomaati alates 6. aprillilist. 

Vahetult enne riigipühasid ehk 31. märtsist – 1. aprillini üle antud kullersaadetiste puhul palume arvestada tavapärasest ühe päeva võrra pikema tarneajaga.

Tarnelubadused kehtivad saadetistele, mis on pandud pakiautomaati enne viimast tühjendamist

12. 03.2021

Omniva valmistub automaatide tippmahtudeks

Möödunud kevadel tõi riigi lukkupanek pakiautomaatidesse ligi kahekordsed pakimahud ning kaubanduse sulgemine annab e-kaubandusele hoogu ka tänavu. Selleks, et tulevatel nädalatel kasvava pakimahuga edukalt toime tulla võtab Omniva taas kasutusele jõuluperioodile sarnased meetmed. 

Eelmisel kevadel suleti koos kaubanduskeskustega ka postkontorid, kasvas piirangute perioodil pakiautomaatidesse saadetavate pakkide arv ligi kahekordseks. Nüüd jäävad praeguse info kohaselt postkontorid esialgu avatuks ning neis kehtestatakse 25% täituvuse piirang. Postiasutust külastades on maskikandmine kohustuslik ning ühtlasi palume kinni pidada ka ruumi täituvuse ja distantsihoidmise reeglitest.
 
Õues on nakatumise risk madalam ja seega on väljas asuv kontaktivaba pakiautomaat hetkel eelistatuim kanal saadetiste vastu võtmiseks ja teele panemiseks. Omniva kõik automaadid asuvad värskes õhus, pakiautomaatide puutetundlikke ekraane puhastataks regulaarselt ja automaati saab kasutada ka kinnastega. Kauba eest tasumisel on kõikides automaatides võimalik kasutada viipemakset.

Hetkel pakiautomaatides saadetiste järjekorrad puuduvad, kuid kasvavate mahtude juures võivad need populaarsemates automaatidest tekkida. Pakimahtude kasvades saab Omniva kodulehe kaardirakendusest jälgida, millistes automaatides on pikem ooteaeg ja valida lähima alternatiivi. 

Smartposti pakiautomaadid on jätkuvalt avatud

Smartpost Itella statistika kohaselt on Eesti elanikud juba enne piiranguid hakanud rohkem e-poodides ostlema. Uueks riigi sulgemise olukorraks on ettevõte valmistunud mitu kuud, mistõttu pole oodata ka tarneraskusi.

Alates esmaspäevast, 08. märtsist on Smartposti pakiveomaht järk-järgult tõusnud, mis on märk sellest, et inimesed valmistusid aegsasti kaubanduse sulgemiseks ning proovivad võimalusel kõik oma vajalikud sisseostud teha e-kaubanduses. Pakiveomaht lähinädalatel tõuseb jõudsalt, sest koroonapandeemia ajal on Eesti elanike e-poodides ostlemine märkimisväärselt kasvanud.

Võrreldes aastataguse ajaga suhtub logistikaettevõte riigi sulgemisse rahulikult, kuna koroonapandeemia jooksul on korduvalt tõhustatud pakiveosüsteeme, et olla valmis uuteks piiranguteks. Pakiautomaate täidetakse mitu korda päevas ja vabanenud kapid täidetakse kohe uute pakkidega. Kvaliteedi tagamiseks ongi kõige olulisem, et kliendid oma pakkidele kiiresti järele tuleksid, sest seda kiiremini saab vabanenud kappi panna järgmise kliendi olulise paki.

Smartposti pakiautomaadid on jätkuvalt avatud nii kaubanduskeskustes kui toidupoodide juures, kuigi kaubanduskeskustes asuvad kauplused on valdavalt suletud.

Kiirema pakiveo tagamiseks soovitab ettevõte määrata Smartposti iseteeninduses my.smartpost.ee eelistatud pakiautomaadid paki vastuvõtmisel ehk kui lähim pakiautomaat on parasjagu täis, siis suunatakse pakk järgmisesse soovitud pakiautomaati.

Et pakimahud on järsult suurenenud, siis ei garanteerita SmartEXPRESS teenust alates 15.03.2021.

14.12.2020

Smartposti pakiautomaatide tühjendamine ja täitmine pühade ajal

22.12 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel

23.12 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel. Enne korjeaega sisestatud pakid jõuavad automaatidesse 27.12

24.-26.12 täitmist ja tühjendamist ei toimu

27.12 enne korjeaega sisestatud pakid jõuavad automaatidesse

28.12 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel

31.12 täitmine ja tühjendamine toimub jooksva graafiku alusel. 31.12 sisestatud pakid jõuavad automaatidesse hiljemalt 03.01

01.01 täitmist ja tühjendamist ei toimu

02.01 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel

03.02.2020

Uus raamat – Tallinna vangla 2025-2026!

See raamat sündis tänu Andrus Kõrele, kes tegi mulle ettepaneku kirjutada avatavast Tallinna Vanglast, mis on täiuslikema lahendusega tänapäevastest Eesti vanglatest. Augustis 2018 nõustusin ma ettepanekuga, kui olin külastanud ehituse lõppjärgus olevat vanglat. Selle raamatu kirjutamiseks kulus pikki õhtuid ajurünnakuteks. Me ei piirdunud praeguse olukorra kirjeldusega, vaid arendasime visiooni edasi, milline võiks täiuslik vangla välja näha lähitulevikus nii tehnoloogiliselt ja kasvatuslikus mõttes kui ka maksumaksja rahakotti silmas pidades. Betoon on olemas ja uued nutikad lahendused teevad vangla ainult paremaks.

Aivar Kivisiv

12.02.2018. kl 17:00

Kirmakiri sini-must- valge rukkililledega linikute kollektsioon on valmis ja alates tänasest on võimalik läbi meie veebipoe neid ka endale soetada. Kollektsioon on Kirmakiri kingitus Eesti 100. sünnipäevaks ning toote ostuga toetate Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi ettevõtlusfondi.