Teavitused

Teavitused

10.12.2023

Kallid kliendid!

Kui  soovite olla kindlad, et saate oma pakki kätte veel enne jõule 23. detsembril, tehke oma tellimus hiljemalt

20.detsembri keskpäevaks kui valite Itella pakiautomaadi

21. detsembri keskpäevaks kui valite Venipak pakiautomaadi

22. detsembri keskpäevaks kui valite DPD või Omniva pakiautomaadi

Kõik hilisemad saadetised saavad meie poolt igapäevaselt postitatud, kuid ilmselt toimetatavad meie partnerid need saajateni alates 26.12

Vaimuvara soovib kõigile rahulikku pühadeootust!

9.06.2022

Seoses võidupüha ja jaanipäevaga toimuvad Smartposti tarned järgmiselt:

22. juuni, kolmapäev

  • Pakiautomaatide teenindamine toimub tavapärase teisipäevase graafiku alusel

23. juuni, neljapäev

  • Pakiautomaatide teenindamist ei toimu

24. juuni, reede

  • Pakiautomaatide teenindamist ei toimu

25. juuni, laupäev

  • Pakiautomaadi ringidel jätkame laupäevase graafikuga

30.11.2021

Omniva saadetiste liikumine pühade ajal

Jõulupühad on aeg, mida on kõige toredam veeta koos lähedastega. Seega puhkavad riigipühadel ka meie usinad töötajad – pakiautomaatide täitmist ja tühjendamist ei toimu ning postkontorid on suletud. Samuti on lühendatud riigipühadele eelnevad tööpäevad, kuid 23. detsembril täidame pakiautomaate kuni viimane saadetis on leidnud omale koha.

Eesti-sisene pakiautomaadi saadetiste liikumine

  • 22. detsembril Omnivale üle antud saadetised jõuavad sihtkoha pakiautomaati hiljemalt 23. detsembril.
  • 24.–26. detsembril Omnivale üle antud saadetised jõuavad sihtkoha pakiautomaati hiljemalt 28. detsembriks.
  • 31. detsembril Omnivale üle antud saadetised jõuavad sihtkoha pakiautomaati hiljemalt 3. jaanuaril. 

NB! Kõik pakiautomaadi saadetised, mis on Omnivasse jõudnud peale 22. detsembrit, toimetame sihtkoha pakiautomaati alates 27.12 

Smartposti tarned jõulude ja aastavahetuse ajal.

Pakiautomaatide tühjendamine ja täitmine

23.12 pakiautomaatide täitmine ja tühjendamine toimub paindliku graafiku alusel seni kuni kõik pakid on sisestatud pakiautomaatidesse. Pakid, mille kliendid sisestavad pakiautomaatidesse peale nende viimast täitmist, toimetame sihtpunktidesse alates 27.12.

24.-26.12 täitmist ja tühjendamist ei toimu.

31.12 täitmine ja tühjendamine toimub paindliku graafiku alusel seni kuni kõik pakid on sisestatud pakiautomaatidesse. Pakid, mille kliendid sisestavad pakiautomaatidesse peale nende viimast täitmist, toimetame sihtpunktidesse alates 2.01.

01.01 pakiautomaatide täitmist ja tühjendamist ei toimu.

02.01 pakiautomaatide täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel.

NB! Pakid, mis jõuavad Smartpost Itella sorteerimiskeskusesse hiljemalt 20. detsembri jooksul, toimetame klientideni hiljemalt 23. detsembril. Pakid, mis jõuavad sorteerimiskeskusesse alates 21. detsembrist, toimetame klientideni alates 27. detsembrist.

DPD jõulupühade ja aastavahetuse töökorraldus

Detsember on vaieldamatult pakisaatmise tipphooaeg, mil tavapärased mahud mitmekordistuvad. Selleks, et kõik saadetised soovitud ajal soovitud sihtkohta jõuaks, jagame aegsasti DPD detsembrikuu tööaegu.
Kõige olulisem on teadvustada, et: kui tellite Eesti e-poest 20.12 ja kauba saatja selle 21.12 meile üle annab siis jõuab Teie tellimus Teieni hiljemalt 23.12 õhtuks.  Selleks, et ükski saadetis ei jääks saabumata palume kõik saadetised võimalikult vara teele panna/ ära tellida, ning samuti palume varuda natukene kannatust, kuna pakkide toimetus võib võtta mõned päevad tavapärasest enam aega.  
23.12. võtame tellimusi vastu ja teostame saadetiste jaotust ning pealekorjet lühendatud graafiku alusel. Tellimusi võtame vastu kuni kella 12:00ni. Saadetiste pealekorjet teostame kuni kella 15:00ni (Tallinn) 13:00ni (muu Eesti). Tulenevalt lühenenud tööaegadest ei ole meil võimalik pakkuda sama päeva toimetuse teenust. 23.12 korjatud kaubad toimetatakse saajateni alates 27.12. 24.12 -26.12 korje ja jaotusvedusi ei toimu 31.12 võtame tellimusi vastu ja teostame saadetiste jaotust ning pealekorjet lühendatud graafiku alusel. Tellimusi võtame vastu kuni kella 12:00ni. Saadetiste pealekorjet teostame kuni kella 15:00ni (Tallinn) 13:00ni (muu Eesti). Tulenevalt lühendatud tööaegadest ei ole meil võimalik pakkuda sama päeva toimetuse teenust.  01.01.2021 korje ja jaotusvedusi ei toimu DPD Eesti AS klienditeeninduse ajad pühadel 23.12.2021 avatud kuni 16:00 24.12.2020 – 26.12.2021 klienditeenindus suletud 31.12.2021 avatud kuni 16:00 01.01.2022 klienditeenindus suletud Kui Teil on täiendavaid küsimus, siis võtke palun meiega ühendust.  

26.03.2021

Smartposti pühadeaegne graafik

Reede, 2. aprill
Toimub pakiautomaatide teenindamine, samuti teenindab kodukuller.

Laupäev, 3. aprill
Toimub pakiautomaatide teenindamine, samuti teenindab kodukuller.

Pühapäev, 4. aprill
Toimub pakiautomaatide teenindamine.  

NB! Seoses vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega, mistõttu pakimahud on järsult tõusnud, ei garanteeri Smartpost alates 15. märtsist 2021 SmartEXPRESS teenust. Anname endast parima, et pakid jõuaksid võimalikult kiiresti saajateni.
Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

23.03.2021

Riigipühadel puhkavad ka Omniva töötajad ja seetõttu palume Teil aprilli alguses arvestada tavapärasest pikema saadetiste kohalejõudmise ajaga. 

Eesti-sisesel pakkide saatmisel tuleb arvestada, et 2. aprillil ehk suurel reedel ei toimu pakiautomaatide täitmist ja tühjendamist ning kullerkorjeid ega -väljastusi. Samuti on suletud kõik postkontorid.

  • 2. ja 3. aprillil pakiautomaadist teele pandud saadetised jõuavad sihtpakiautomaati alates 5. aprillist. 
  • 4. aprillil pakiautomaadist teele pandud saadetised jõuavad sihtpakiautomaati alates 6. aprillilist. 

Vahetult enne riigipühasid ehk 31. märtsist – 1. aprillini üle antud kullersaadetiste puhul palume arvestada tavapärasest ühe päeva võrra pikema tarneajaga.

Tarnelubadused kehtivad saadetistele, mis on pandud pakiautomaati enne viimast tühjendamist

12. 03.2021

Omniva valmistub automaatide tippmahtudeks

Möödunud kevadel tõi riigi lukkupanek pakiautomaatidesse ligi kahekordsed pakimahud ning kaubanduse sulgemine annab e-kaubandusele hoogu ka tänavu. Selleks, et tulevatel nädalatel kasvava pakimahuga edukalt toime tulla võtab Omniva taas kasutusele jõuluperioodile sarnased meetmed. 

Eelmisel kevadel suleti koos kaubanduskeskustega ka postkontorid, kasvas piirangute perioodil pakiautomaatidesse saadetavate pakkide arv ligi kahekordseks. Nüüd jäävad praeguse info kohaselt postkontorid esialgu avatuks ning neis kehtestatakse 25% täituvuse piirang. Postiasutust külastades on maskikandmine kohustuslik ning ühtlasi palume kinni pidada ka ruumi täituvuse ja distantsihoidmise reeglitest.
 
Õues on nakatumise risk madalam ja seega on väljas asuv kontaktivaba pakiautomaat hetkel eelistatuim kanal saadetiste vastu võtmiseks ja teele panemiseks. Omniva kõik automaadid asuvad värskes õhus, pakiautomaatide puutetundlikke ekraane puhastataks regulaarselt ja automaati saab kasutada ka kinnastega. Kauba eest tasumisel on kõikides automaatides võimalik kasutada viipemakset.

Hetkel pakiautomaatides saadetiste järjekorrad puuduvad, kuid kasvavate mahtude juures võivad need populaarsemates automaatidest tekkida. Pakimahtude kasvades saab Omniva kodulehe kaardirakendusest jälgida, millistes automaatides on pikem ooteaeg ja valida lähima alternatiivi. 

Smartposti pakiautomaadid on jätkuvalt avatud

Smartpost Itella statistika kohaselt on Eesti elanikud juba enne piiranguid hakanud rohkem e-poodides ostlema. Uueks riigi sulgemise olukorraks on ettevõte valmistunud mitu kuud, mistõttu pole oodata ka tarneraskusi.

Alates esmaspäevast, 08. märtsist on Smartposti pakiveomaht järk-järgult tõusnud, mis on märk sellest, et inimesed valmistusid aegsasti kaubanduse sulgemiseks ning proovivad võimalusel kõik oma vajalikud sisseostud teha e-kaubanduses. Pakiveomaht lähinädalatel tõuseb jõudsalt, sest koroonapandeemia ajal on Eesti elanike e-poodides ostlemine märkimisväärselt kasvanud.

Võrreldes aastataguse ajaga suhtub logistikaettevõte riigi sulgemisse rahulikult, kuna koroonapandeemia jooksul on korduvalt tõhustatud pakiveosüsteeme, et olla valmis uuteks piiranguteks. Pakiautomaate täidetakse mitu korda päevas ja vabanenud kapid täidetakse kohe uute pakkidega. Kvaliteedi tagamiseks ongi kõige olulisem, et kliendid oma pakkidele kiiresti järele tuleksid, sest seda kiiremini saab vabanenud kappi panna järgmise kliendi olulise paki.

Smartposti pakiautomaadid on jätkuvalt avatud nii kaubanduskeskustes kui toidupoodide juures, kuigi kaubanduskeskustes asuvad kauplused on valdavalt suletud.

Kiirema pakiveo tagamiseks soovitab ettevõte määrata Smartposti iseteeninduses my.smartpost.ee eelistatud pakiautomaadid paki vastuvõtmisel ehk kui lähim pakiautomaat on parasjagu täis, siis suunatakse pakk järgmisesse soovitud pakiautomaati.

Et pakimahud on järsult suurenenud, siis ei garanteerita SmartEXPRESS teenust alates 15.03.2021.

14.12.2020

Smartposti pakiautomaatide tühjendamine ja täitmine pühade ajal

22.12 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel

23.12 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel. Enne korjeaega sisestatud pakid jõuavad automaatidesse 27.12

24.-26.12 täitmist ja tühjendamist ei toimu

27.12 enne korjeaega sisestatud pakid jõuavad automaatidesse

28.12 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel

31.12 täitmine ja tühjendamine toimub jooksva graafiku alusel. 31.12 sisestatud pakid jõuavad automaatidesse hiljemalt 03.01

01.01 täitmist ja tühjendamist ei toimu

02.01 täitmine ja tühjendamine tavapärase graafiku alusel

03.02.2020

Uus raamat – Tallinna vangla 2025-2026!

See raamat sündis tänu Andrus Kõrele, kes tegi mulle ettepaneku kirjutada avatavast Tallinna Vanglast, mis on täiuslikema lahendusega tänapäevastest Eesti vanglatest. Augustis 2018 nõustusin ma ettepanekuga, kui olin külastanud ehituse lõppjärgus olevat vanglat. Selle raamatu kirjutamiseks kulus pikki õhtuid ajurünnakuteks. Me ei piirdunud praeguse olukorra kirjeldusega, vaid arendasime visiooni edasi, milline võiks täiuslik vangla välja näha lähitulevikus nii tehnoloogiliselt ja kasvatuslikus mõttes kui ka maksumaksja rahakotti silmas pidades. Betoon on olemas ja uued nutikad lahendused teevad vangla ainult paremaks.

Aivar Kivisiv

12.02.2018. kl 17:00

Kirmakiri sini-must- valge rukkililledega linikute kollektsioon on valmis ja alates tänasest on võimalik läbi meie veebipoe neid ka endale soetada. Kollektsioon on Kirmakiri kingitus Eesti 100. sünnipäevaks ning toote ostuga toetate Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi ettevõtlusfondi.