Raamatus „Loomade salakeel“ avanevad maailma kõige võluvamate olendite käitumise saladused. Autor viib meid loomariiki ja näitab, mis peitub suurte ja väikeste loomade eripäraste käitumisviiside taga.
Geograafiliselt viide osasse jaotatuna uurib ja kirjeldab raamat 20 looma käitumist, kehakeelt ja suhtlusviise. Nendeks on gorilla, lõvi, aafrika elevant, tasandikusebra, must ninasarvik, kaelkirjak, jaanalind, flamingo, niiluse krokodill, hiidpanda, paabulind, komodo varaan, silmikdelfiin, merilõvi, hall hunt, valgepea-merikotkas, kanada kurg, valgevaal, jääkaru ja adeelia pingviin.
Janine Benyus kirjeldab ja seletab iga looma põhilisi käitumisviise (liikumine, toitumine, joomine, kümblemine, hoolitsemine, magamine), suhtlusviise (kohtumine, sotsiaalsed mängud, grupi kaitse, konflikt, agressioon/alistumine, võitlus, kurameerimine, kopulatsioon) ning järglaste kasvatamise viise (sünd, hoolitsus ja toitmine, õpetamine, ühine hooldamine). Muuhulgas saab näiteks selgeks, miks on kassi nii lihtne õpetada puhtust pidama, ahvi seevastu aga mitte; mida tahab koer öelda end selili keerates või peremehe nägu limpsates ja palju muud.