„Veneetsia ämmaemand“ on haarav lugu noorest juudi ämmaemandast Hannast, kes elab kuuleka getohiirekesena meeste- ja religioonikeskses käskude-keeldude maailmas. Lugeja ees avaneb 16. sajandi Veneetsia oma värvide ja lõhnade, valguse ja varjude, ohtude ja ootustega.
Hanna pole tavaline ämmaemand, oma leidliku vaimuga on ta loonud raskete sünnituste puhuks tõhusa abivahendi – kahe ristatud lusika sarnased sünnitustangid. Need päästavad emasid ja lapsi, kuid valedesse kätesse sattudes võivad tangid tuua naisele nõidumissüüdistuse ja kindla surma.
Hanna elu on murest must – tema kaupmehest abikaasa Iisak on Maltal vangis. Ühel ööl aga tuleb ämmaemandale ootamatu kutse – minna appi kristlase sünnitusele. Kuna juutidel on keelatud kristlastele arstiabi anda, seisab noore naise ees võimatu valik: kas rikkuda seadust ning päästa inimelu teades, et ta võib oma üleastumisega ohtu seada kõigi getoasukate elu, või jääda kuulekalt koju ja elada teadmisega, et ta on jätnud hädasolija abita. Hanna kuulab oma südant, pakib sünnitustangid, ning astub öhe.