Ajakohastatud «Liikide tekkimine», ehk Darwini tähtteos värskendatud uuemate andmetega Jonesi poolt ja mõeldud tavalugejale, leiab võrdlustest nii musta kui tavalist huumorit, hea ülevaade ning köitev raamat.
Autori taotluseks on pakkuda lugejatele Darwini „Liikide tekkimise“ tänapäevastatud, värskendatud tõlgendust. Raamat järgib võimalikult täpselt Darwini klassikalise teose ülesehitust, kuid on täiendatud andmetega, mida teadus on selle ilmumisele järgnenud poolteise sajandi jooksul juurde kogunud. Niisuguse ülesehituse tõttu on raamat üsna mitmekihiline. Tekstist peegeldub autori sügav eruditsioon, vürtsi lisavad ootamatud vaimukad võrdlused ja kujundid. Teda kui teaduse populariseerijat huvitavad bioloogia, ühiskonna ja poliitika kokkupuutepunktid ning ta toob neid esile iroonilise, mõnikord koguni mustavõitu huumoriga, võimaldades sel moel meil osa saada tänapäeva ehtinglaslikust mõttemaailmast. „Darwini vaim“ on kirjutatud väga sugereerivalt ja annab aimu C. Darwini tähtteosest läbi Jonesi pakutava värskendava prisma.
Raamatut kirjutades pole Jones silmas pidanud mitte ainult bioloogiat enam-vähem tundvaid inimesi, vaid ka n-ö. lihtlugejaid. Seepärast ei kasuta ta kuiva, ülitäpset terminoloogiat, kuid sellest hoolimata on üldpilt tõene ja köitev.
Need, kes soovivad mõne käsiletud probleemiga süvitsi minna, saavad abi raamatu lõpus olevas kirjanduse loetelus antud teostest. Seda nimistut on täiendanud eesti keeles ilmunud käsitlustega.
Eestikeelsele tõlkele on iga peatüki järele lisatud selgitavad märkused, mis peaksid hõlbustama raamatus käsitletud sündmuste ja nähtuste mõistmist.
Raamatu autor Steve Jones on sündinud 24. märtsil 1944. aastal Walesis Aberystwythis keemiku perekonnas. Tema haridustee algas Liverpoolis, kus tal tekkis bioloogiaõpetaja mõjutusel huvi looduse vastu ja tast sai väga hea linnutundja. Bioloogiat õppis Jones Edinburghi ülikoolis, seal kaitses ta ka 1971. aastal doktorikraadi. Ta on töötanud USA, Austraalia ja Aafrika ülikoolides. Praegu töötab Jones Londoni Ülikooli Kolled˛i geneetikaprofessorina. Tema uurimisobjektiks olid kopsteod, nende varieeruvuse analüüsimine viis ta geneetika ja evolutsiooni probleemide juurde. Malakoloogide (tigusid uurivate bioloogide) hulgas on Jones tuntud kui maailma parimaid spetsialiste, kuid laiem üldsus teab teda eeskätt kui vaimukat teaduse populariseerijat, kes on avaldanud ise neli ja ka koostöös teiste autoritega neli raamatut, pidanud raadios, televisioonis ja auditooriumi ees loenguid ning kellel on ajalehes „Daily Telegraph” oma iganädalane veerg. 1997 anti talle teaduse populariseerimise eest Londoni Kuningliku Seltsi Faraday medal.