Teos sisaldab valimiku silmapaistva hiina kirjaniku ja publitsisti Mao Duni jutustusi, mis käsitlevad mitmesuguste Hiina ühiskonnakihtide elu kuomintangi-režiimi päevil.
Tundes suurepäraselt oma kodumaa sotsiaalseid olusid ja neid ühiskondlikke tegureid, mis tingisid laiade rahvahulkade ääretu vaesumise, kujutab autor veenvalt kehvade talupoegade-siidiussikasvatajate väljapääsutut olukorda, liigkasuvõtjate ja suurte kapitalistlike firmade küüsi sattunud väikekaupmeeste majanduslikku laostumist, ametiasutustes valitsevat korruptsiooni, kõrgema seltskonna esindajate vaimset tühisust ja reaktsiooniliste kuomintangi-komiteede rahvavaenulikku olemust.
Valimikus esitatud jutustusi iseloomustab lakooniline väljenduslaad ja kirjaniku oskus näha antud olustikule kõige karakteersemaid pisidetaile. Just need väikesed tähelepanekud ja vihjed ajajärgu ühiskondlikele teguritele aitavad luua kõiki jutustusi ja lühipalu läbiva ideoloogilise põhikontseptsiooni – ainult tõeline rahvarevolutsioon võib päästa töötavad hulgad lootusetus vaesuses virelemisest ja juhtiva ladviku jultunud omavolist.