Laulud – Kuningas Taavet, 2008

8.00 

Traditsiooniliselt on Piibli Lauluraamatut omistatud Iisraeli muinaskuningale Taavetile. Taaveti Lauluraamat on meie rahvale tuntud sama kaua kui on esimene Piibli tõlge aastast 1739. Uue Testamendi osad on mõeldud küll laulmiseks, kuid on harva mõne helilooja poolt viisistatud.  Vello Salo ja Indrek Hirve on teinud uued tõlked vanadest heebria keelsetest pühadest lauludest. Lühivalimik sisaldab 38 laulu 150st. Selge sihtkeele nimel on originaaliga ümber käidud paiguti ehk vabamalt kui meil seni tavaks olnud, ent siiski pieteeditundeliselt. Need ilmuvad koos Vello Salo kommentaaridega.

.
Stifter toetub oma teostes lapsepõlvele Böömi metsades. Seejuures kasutab ta mitmeid autentseid kohanimesid. Samuti annavad Stifteri teosed teavet Lõuna-Böömimaa sotsiaalse struktuuri kohta 18. ja 19. sajandil.
Jalutuskäigul jutustab peategelase vanaisa talle loo vaiguekspertide perekonna asjatust põgenemiskatsest ja kahe lapse päästmisest

Sari: Loomingu raamatukogu 2005 Nr. 38-39

Laos

Kirjeldus

  • Laulud

  • Autor: Kuningas Taavet
  • Tõlkinud: Vello Salo, Indrek Hirv
  • Kujundaja: Jüri Kaarma
  • Kirjastaja: Kultuurileht
  • Linn: Tallinn
  • Väljaandmisaasta: 2008
  • Lehekülgede arv: 70
  • Formaat: tavaformaadis, pehmete kaantega raamat
  • Sari: Loomingu raamatukogu 2008 Nr. 40
  • ISBN: 9771406051095
  • Seisukord: väga heas korras raamat, kaantel iludefekte

Lisainfo

Kaal 205 g
Mõõtmed 21 × 14 × 2 cm
Variatsioonid

Kasutatud hea, Uueväärne, Rahuldav

Sulle võib meeldida ka…